Lidé Moda

PONER

Od začátku věděli, kam a jak vysoko míří. Zřejmě právě proto se jim to podařilo až neuvěřitelně rychle. Sourozenci Nikol a Jakub Ponerovi se během čtyř let vypracovali mezi českou návrhářskou špičku.

Začínali skromně. V malém jednopokojovém bytě, kam se Nikol přistěhovala za svým bratrem, šili po nocích svůj velký sen. Tenkrát to bylo spodní prádlo pro tanečnice. Nad hlavou jim zřejmě září šťastná hvězda, protože hned od začátku byli úspěšní, tudíž záhy poté začali pracovat na tom, po čem opravdu toužili – společenských šatech.

V současnosti své úžasné modely, jež oblékají celebrity, úspěšné byznysmenky, ale i politické špičky, navrhují už velmi daleko od jednoho malého pokoje. Svůj nový ateliér našli v prvorepublikových prostorách významného historického domu v Maiselově ulici na Praze 1. V domě, který byl odjakživa domovem velkých českých umělců. Za čtyři roky přímo pohádkový posun.

Charakteristický rys jejich tvorby se ani v nejmenším nezměnil. Ruční tvorba, kterou se každý jejich kus oblečení pyšní, je důkazem jejich úcty nejen k látkám a oblečení, ale i ke svým klientům.

Ti – nebo lépe řečeno ty – si jejich přístup a cit uvědomují a za svými dvorními návrháři se vracejí. Společenské šaty tak sourozenci Ponerovi začali rychle doplňovat o jiné, více casual kousky. Na zakázku šijí nadčasové kostýmy, elegantní hedvábné košile, nestárnoucí dlouhé splývavé sukně, společenské overaly a další. Všechny jejich outfity poznáte na první pohled: zdobí je francouzské krajky a luxusní české křišťály firmy Preciosa, s níž Nikol a Jakub dlouhodobě spolupracují.

Zakázkové šití doplnili i o půjčování společenských a svatebních šatů. Tuto službu oceňují především dámy, které před sebou mají důležitou společenskou událost a chtějí se odlišit od ostatních.

Síla sebevědomí, kterou vyjadřují jejich šaty, přitahuje přesně takové klientky – ženy s jasnou a perspektivní životní vizí a uskutečněnými sny.

Jejich tvorbu můžete sledovat na facebookových stránkách PONER, Instagramu @poner_official nebo www.ponerofficial.com.

Svou návštěvu si objednejte na tel.: +420 792 317 082.