Lidé Svět

Na Den vítězství 8. května 2018 prošel Prahou pochod „Nesmrtelného pluku“ a proběhl koncert dětských sborů „Ať je mír, ať je všude!“

Všichni účastníci měli příležitost vyprávět o hrdinských činech proslavených předků. Celkově se na akci podílelo více než 3 000 lidí, a to jak obyvatelé České republiky, tak také turisté ze zemí SNS.

Na pražském Ovocném trhu se uskutečnil třetí ročník společného koncertu dětských sborů z Česka a Ruska s názvem „Ať je mír, ať je všude!“.

Česká strana byla zastoupena Dětským pěveckým sborem Slunko z města Třebíč. Ruskou stranu během koncertu reprezentoval Dětský pěvecký sbor Střediska klasické hudby z města Vladimír. Letos se koncert konal již počtvrté.

Nedaleko od scény pořadatelé instalovali „polní poštu“ a všichni zájemci mohli napsat dopis a dát na něj razítko „Nesmrtelný pluk“. Umělecká škola při RSVK uspořádala v rámci akce také workshop Děti malují mír.

Během koncertu zazněly národní i vojenské písně v obou jazycích a také hymny Ruské federace a České republiky. Již tradičně byl hudební program završen dvojjazyčným zpěvem písně Ať je mír, ať je všude! A vysoko do oblak vyletěly stovky balonků, které nesly nápisy Ať je mír a „Пусть всегда будет мир!“.

Koncert proběhl pod patronátem českého prezidenta Miloše Zemana, hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka a velvyslance RF v ČR Alexandra Změjevského.