Kultura Lidé Svět

Felix Slováček oslavoval

Rodák ze Zlína, vynikající hudebník, skladatel a dirigent Felix Slováček oslavil v Hybernii své 75. narozeniny. A pogratulovat mu k nim kromě zaplněného sálu fanoušků přišla celá řada přátel a kolegů z branže.

„Obdivuji Felixovu energii, a pokud se někdo dožije stovky, tak to bude určitě on, protože energie má opravdu na rozdávání,“ vysekl oslavenci poklonu starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který konání koncertu podpořil a přišel zároveň gratulovat. Na koncert se těšila i tisková mluvčí MČ Praha 1 Veronika Blažková: „Felix Slováček má velké hudební kouzlo, takže se moc těším,“ svěřila se.

Popřát přišel i Karel Vágner. Spolu s ním dorazily i další osobnosti. Jiří Krampol, jenž se podle svých slov s Felixem zná velmi dobře a dlouho a oba pojí hezké přátelství. „Líbí se mi, že je plný optimismu,“ uvedl český Jean-Paul Belmondo. To samé platí v případě Milana Drobného, který s oslavencem působil v Armádním uměleckém souboru. „Felix je úžasný muzikant, který rovněž výborně hraje symfonickou hudbu,“ upozornil populární zpěvák.

K oslavě přispěl i Alexander Hemala, který se nejen podílel na moderaci večera, ale rovněž na adresu oslavence nešetřil komplimenty. „Jsme tu, abychom oslavili neuvěřitelné narozeniny nám všem milého Felixe Slováčka,“ uvedl mimo jiné populární moderátor a konferenciér.

To nejzajímavější se samozřejmě odehrávalo na pódiu, kde se v roli zpívajících a hrajících gratulantů vystřídali například Leona Machálková, Helena Vondráčková, Jitka Zelenková, Jan Smigmator, Laďa Kerndl, Dasha a obě Slováčkovy děti Anička a Felix.

Voucher na vyhotovení exkluzivního křišťálového odlitku ruky mistra Felixe Slováčka k příležitosti jeho významného životního jubilea předal za sklárnu Hunat partner společnosti Georgi Margaritov. Felix tak bude zařazen po boku významných osobností z oblasti politiky, kultury, vědy či sportu, takových jako sir Nicholas Winton, Albert II. Monacký, Adolf Born, Charles Aznavour, Ringo Starr, Anastacia, Ennio Morricone; z Čechů prezidenti Václav Havel a Václav Klaus, Arnošt Lustig, Ivan Lendl, Jaromír Jágr, Dominik Hašek, Josef Masopust a mnozí další.

Tak ještě jednou od magazínu STATUSS: Vše nejlepší k narozeninám!