Moda Nezařazeno

Diamanty: Krása, která vydělává

Diamant je nejúžasnější hmotný dar přírody. Obdivujeme nejen jeho krásu, ale zejména ekonomické zhodnocení. Diamantové šperky a investiční kameny nabízí v České republice Diamonds International Corporation, jediná společnost ze střední a východní Evropy, která je členem nejstarší diamantové burzy v Antverpách.

Milovnice originálního vkusu i chytré investory zve do showroomu s unikátním iamantovým muzeem v Karlových Varech, v hlavním městě Praze pak nedávno otevřela vůbec nejluxusnější prostor v České republice, exkluzivní diamantový klub s kolekcemi šperků a investičními diamanty, které berou dech…

Diamanty jako šperk

Na věku nezáleží. Diamant dokáže ocenit každou dámu a dívku, dokazují něžná čtrnáctiletá modelka Dominika Synková i smyslná šestatřicetiletá herečka Pavlína Němcová. Diamonds International Corporation se zařadila k předním světovým výrobcům exkluzivních šperků největších hvězd a zaslouženě je považována za českého Cartiera. Pečlivě vybrané kameny z diamantových dolů míří do vlastních brusíren největší české diamantové společnosti. Její faseři a zlatníci dostávají mistrovské pověsti dle návrhů renomovaných designérů, kterým vévodí světově proslulá návrhářka arabských princezen, v Libanonu žijící Blanka Matragi. Její kolekce Chobotnice a Klávesy patří k nejkrásnějším kombinacím diamantů a vzácných drahokamů, cti ozdobit se jimi dostává pouze limitovaný počet nejnáročnějších zákaznic.

Diamonds International Corporation respektuje tradice, ale také úspěšně razí nové trendy, které vzápětí následují ostatní značky. Nelitujte cesty do prostředí nejluxusnější nákupní ulice v České republice, Pařížské ulice v Praze. V diskrétním zákoutí, v Široké ulici 15, můžete obdivovat žhavé kolekce této vyhlášené společnosti. Diamantový showroom s exkluzivním diamantovým klubem je maximálně delikátní. Posílené trezory, opatřené unikátní světelnou technologií, umožňují i přes sklo pozorovat oslňující šperky v jejich přirozené kráse a světle, jako byste těmito prsteny, náramky a náhrdelníky otáčeli ve vlastních rukou pod širým nebem. Ochotný a odborný personál vám pomůže vybrat nejdokonalejší produkt pro vás nebo vaše nejbližší, a to za bezkonkurenční cenu. A ještě něco: Pokud svou návštěvu předem ohlásíte na VIP telefonních číslech +420 602 222 986 nebo +420 777 222 986, obdržíte k prvnímu nákupu jako výraz poděkování exkluzivní diamantový dárek – luxusní psací pero poseté brilianty.

Diamanty jako investice

Diamonds International Corporation jako člen prestižní burzy Beurs voor Diamanthandel má z první ruky nejlepší diamanty současnosti s certifikáty tří gemologických laboratoří. Její diamantové šperky, hodinky a doplňky jsou mimořádně žádané také v zahraničí. I proto holding Diamonds International Corporation raketově expanduje. Dceřiné společnosti již vznikly na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Rusku, Vietnamu a Číně. Čína, nejlidnatější země světa, ovšem prahne ještě po jednom produktu Diamonds International Corporation – investičních diamantech. Za ty se považují brilianty o váze
převyšující jeden karát. Společně se zlatem jde o nejvýhodnější investici za posledních sto let. A ve srovnání se zlatem diamant jednoznačně vítězí v mnoha ohledech:

  • Je vysoce mobilní. V kapse saka nebo kalhot můžete přenášet ekvivalent hodnoty několika rodinných domů. Když o to nestojíte, nebudíte pozornost ani závist – na rozdíl od movitého i nemovitého majetku, o kterém se vedou záznamy a registry.
  • Je likvidní. I v krizových situacích jej pohodlně směníte za peníze, přičemž cena je v celém světě stejná. Nezná hranice. Koupíte jej v Evropě, prodáte v Americe. Je mezinárodně uznávaný, funguje jako celosvětové platidlo a směníte ho za jakoukoli měnu. Při letištních kontrolách nerozdrnčí bezpečnostní rámy.
  • Je nezničitelný. Odolává kyselinám, zásadám, vodě, ohni. Nedá se rozbít, poškrábat by se mohl leda o jiný diamant.
  • Je trvalý. Nepodléhá módním trendům jako umění a starožitnosti. Neprožívá kurzové turbulence, není závislý na akciových trzích. Za posledních sto let prakticky nezažil pokles, naopak trvale roste. Navíc  diamantové doly hlásí, že mnohé kvalitní diamanty mohou být vytěženy již v roce 2020. Pak by hodnota investičních kamenů nepředstavitelně stoupla.

MUDr. Luboš Říha, majitel Diamonds International Corporation, doporučuje: Investujte do diamantů co nejdříve a na co nejdelší dobu.

MUDr. Luboš Říha je vystudovaný lékař. Pomáhat lidem se ale naučil jinak. Obchodně. Jeho Diamonds International Corporation, jejímž je majitelem a prezidentem, pomáhá ženám ke zvýraznění krásy, mužům k zářivější prestiži a investorům ke zbohatnutí. Koncem června slavnostně otevřel strategické zastoupení značky v Číně za účasti samotné manželky prezidenta čínské republiky a už nyní patří diamantový showroom v Shenzhenu k nejvyhledávanějším adresám movité klientely v celé Číně i blízkém Hongkongu. A to hlavně kvůli investičním kamenům.

Proč je investiční diamant tolik žádaný?
Diamant je koncentrované bohatství. Věděli to lidé i za druhé světové války a poslední jmění ukládali do diamantů. Nejenže tím uchovali hodnotu peněz, ale zcela nepozorovaně. Vždyť diamant v hodnotě jednoho milionu korun váží 0,5 gramu a svou velikostí se téměř ztrácí i v dlani, zatímco zlato v téže hodnotě představuje dvoukilogramovou cihlu. Diamant je proto mimořádně žádaný jak v období krizí, tak prosperity, kdy lidé hledají smysluplné investiční nástroje, kam by uložili nadbytečné peníze. Proto neustále roste poptávka po diamantech i jejich hodnota. A v posledních měsících roste poptávka velmi rapidně.

Proč?
Za vším je rostoucí zájem investorů z rostoucích arabských zemí a Asie, zejména z Číny a Indie. S růstem poptávky výrazně stoupá cena suroviny, tedy vytěžených krystalů, a na to reaguje i cena broušeného kamene. Od začátku roku většina skupin diamantů podražila v průměru o neskutečných 10 %. Kdo již vlastní velký investiční kámen, nestačí si mnout ruce. Kdo ho ještě nemá, ten si ho snaží obstarat. Hlavně čínští investoři skupují téměř všechny kvalitní investiční kameny a ty největší unikátní kusy nad deset karátů již skoro není možné na trhu sehnat.

Ani u Diamonds International Corporation?
Naše společnost jako člen nejstarší diamantové burzy v Antverpách má přednostní přístup k vybraným kamenům. Proto jsme schopni i v současnosti nabídnout solventním klientům jedinečné velké investiční diamanty. Nedávno jsme nejmenovanému vysoce postavenému zájemci z východu zajistili unikátní 18karátový kámen nejlepších parametrů za 4 565 000 USD. Byl naprosto nadšen. Investoři vědí, že mezi zvýšením ceny suroviny a zdražením broušeného kamene je určitá časová prodleva, daná délkou cyklu mezi výběrem, nákupem kamene, analýzou, vybroušením a dodáním na trh. Doba, než se projeví skokový nárůst ceny v obchodě, je až šest měsíců. Fakticky tak nyní nakupují v Diamonds International Corporation ještě za starou cenu, ale prodávat budou moci již velmi brzy za draho.

Jak rychle se diamant zhodnocuje a za jak dlouho se vyplatí opět prodat?
Diamant se zhodnocuje v dlouhodobém horizontu nejméně tří až pěti let. Průměrný roční výnos se v posledních letech pohybuje mezi 3 a 7 %. Záleží na parametrech diamantu. Samozřejmě čím déle jej podržíte, tím více vyděláte. Za posledních sto let klesla hodnota diamantů jen dvakrát. A třeba v roce 2007 vzrostla hodnota některých druhů až o 70 %. Diamanty by měly tvořit 5–10 % investičního portfolia. Už za 600 000 CZK se dá koupit zajímavý kámen se 6–8 % ročním zhodnocením.

Dokáže se Diamonds International Corporation postarat o bezpečí klienta?
Bezpečí a diskrétnost jsou pro nás stejně samozřejmé jako transparentní produkt a dokonalé služby. Klient se dozví veškeré informace v jakémkoli z našich showroomů, a to ideálně buď v Praze nebo v Karlových Varech. Investiční kameny si prohlédne v bezpečném salonku, který je chráněn i například proti odposlechu. Zaručujeme naprostou anonymitu a v případě potřeby také přepravu diamantu až do soukromého trezoru našeho klienta.

Karlovy Vary mají první diamantové muzeum

Diamanty, perly, safíry a mnohé další drahocennosti včetně fascinujících šperků je možné si prohlédnout v novém unikátním prostoru v Karlových Varech. První diamantové muzeum v České republice, dílo Diamonds International Corporation, se nachází v suterénu bývalé banky. Návštěvník vidí to, co nikde jinde – jak se diamant z původního „ošklivého káčátka“, vytěženého z hlubin země, mění ve skvost. Překrásné šperky přímo před diváky ručně vyrábí přítomný zlatník, další místnost imituje diamantový důl. Stálá expozice umožňuje obdivovat klenoty za neuvěřitelných čtvrt miliardy korun. Černé a bílé perly korunují sbírku polodrahokamů vybíraných do Karlových Varů ze všech částí světa. V diamantovém klubu s prodejním centrem si vybrané šperky můžete i zakoupit.

 

Diamonds International Corporation – D.I.C., a.s.
Showroom Praha, Široká 15, Praha 1 – Josefov
Tel.: +420 602 222 986
+420 777 222 986

Showroom s diamantovým muzeem Karlovy Vary
Bělehradská 14, Karlovy Vary
Tel.: +420 355 320 344
+420 777 293 126
www.diamond-muzeum.com